KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12757360
*
nr 1275 7360
Ted Ström
(f. 1944), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:47:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 23:15:53
1
600 kr
16/9 20:17:25
2
700 kr
16/9 20:42:01
3
Vinnande bud
16/9 20:43:08
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Läs mer om Ted Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sverige ted ström vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Läs mer om Ted Ström
nr 1275 7360
Ted Ström
(f. 1944), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 23:15:53 | 1 | 600 kr |
16/9 20:17:25 | 2 | 700 kr |
16/9 20:42:01 | 3 | Vinnande bud |
16/9 20:43:08 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.Läs mer om Ted Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sverige ted ström vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25